Ložnice – to je nejen povlečení

Místnost, ve které trávíme třetinu svého života. Její zařízení by mělo vyzařovat harmonii a klid.


LuskInterier

Ložnice

Ložnice je bezesporu místo, ve kterém trávíme nejdelší část svého života. Průměrný člověk stráví spánkem přibližně třetinu života.

V ložnici nabíráme odpočinkem a spánkem energii na veškerou naši činnost a zařízení ložnice by tomu mělo odpovídat.

Postel

Nejdůležitějším prvkem nábytku v ložnici je bezesporu postel. Postel by měla být pohodlná, praktická a vyhovovat naším požadavkům, aby náš odpočinek a spánek byl co nejkvalitnější.

Při výběru postele by hlavním kritériem výběru neměla být cena. Přeci jenom je to místo ve kterém strávíme třetinu života. Kvalita spánku rozhoduje o tom, jak se budeme následující den cítit a jaké výkony budeme podávat.

Matrace a povlečení

Matrace je nejdůležitější částí postele a její kvalita a provedení rozhoduje o kvalitě našeho spánku. A kvalitní a zdravý spánek je pro naše tělo to nejdůležitější. Matraci bychom vždy měli vybírat ve specializovaných obchodech, kde nám poradí s výběrem matrace vhodné přímo pro nás.

Při volbě povlečení bychom vždy měli dbát na to, aby bylo ve stejném stylu a designu jako celá ložnice. Při širokém výběru povlečení na trhu tak toto většinou nebývá problém.

Při výběru povlečení bychom si tak především mělí dát pozor na kvalitu a materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno. Klasikou je bavlněné povlečení, které může být v různé úpravě. Například krepové povlečení je praktické proto, že se nemusí žehlit.

Nábytek v ložnici

Mimo toho, že je ložnice místem, ve kterém spíme, slouží také pro uložení našeho oblečení. Šatni skříň je tak po posteli druhým nejdůležitějším prvkem nábytku v ložnici.

Při výběru šatní skříně bychom se měli zamyslet nad tím, zda si nenechat vyrobít skříň na míru a využít tak co nejvíce drahoceného prostoru v bytě či domě.

Praktickým kusem nábytku v ložnici je také komoda či nezbytné noční stolky. Veškeré prvky nábytku bychom měli volit v jednotném stylu a designu, aby celá ložnice vyzařovala harmonii a klid.

Barvy do ložnice

Vzhledem k tomu, že ložnice je určena především ke spánku, měli bychom i výběr barvy do ložnice tomuto podřídit.

Nejvhodnější barvou do ložnice je bezesporu zelená. Jak známo zelená uklidňuje a je to barva, která člověka spojuje s přírodou. Zelenou je vhodné kombinovat například s bílou barvou, která je neutrální.

Naopak nejméně vhodnou barvou do ložnice je červená. Červená barva i když je teplá, tak nás oživuje, dodává nám energii a vitalitu. A v ložnici nám jde o pravý opak.

TOPlist
Copyright © 2018 ME STYL, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.