Obývací pokoj – to není jen televize

Obývací pokoj je místem setkávání, místem kam si vodíme návštěvy a tak nám jeho zařízení dá většinou pořádně zabrat.


LuskInterier

Obývací pokoj

Obývací pokoj plní v bytě či domě funkci společenského prostoru. Návštěvu přivedeme a usadíme většinou právě do obývacího pokoje.

V obývacím pokoji také většinou trávíme společný čas se svými dětmi či partnerem. Bohužel poslední dobou je spojovacím prvkem při takto tráveném čase zapnutá televize.

Obývací stěna

Naštěstí je pryč doba, kdy obývací stěna zabýrala celou jednu stěnu obývacího pokoje. Byla výkladní skříní svatebních darů v podobě porcelánových či skleněných sad, upomínkových předmětů nastřádaných za celý život či plnila funkci knihovny.

Dnešní obývací stěny jsou moderní, lehké a vzdušné s minimem prvků. Většinou je tvoří TV stolek, doplněný jednou či dvěma vitrínami a jenoduchou nástěnnou policí.

Sedací souprava

Pohodlná sedací souprava je ve většině případů hlavním a dominantním prvkem obývacího pokoje. Sedací soupravu vybíráme s ohledem na velikost pokoje. Vybrat můžeme jednoduchou sedací soupravu, soupravu do tvaru písmene L či U. Sedací souprava může sloužit také jako nouzové lůžko pro návštěvy. V tomto případě vybíráme rozkládací sedací soupravu.

Co se povrchů týče můžeme vybírat z nepřeberného množství klasických látek nebo nyní moderní ekokůže. Kdo chce dát přednost luxusu volí kůži.

Podlaha do obývacího pokoje

Výběr podlahového materiálu do obývacího pokoje je třeba uzpůsobit složení členů rodiny. Jistě budete mít jiné nároky pokud jste s partnerem sami a určitě jiné pokud máte dvě malé děti.

Podlaha v obývacím pokoji by však ve všech případech měla být příjemná a hřejivá, ovšem s požadavkem na co nejdelší trvanlivost a snadné čistění.

Naštěstí je nyní na trhu nepřeberné množství laminátových, dřevěných či vinylových podlahových krytin s nespočtem povrchových úprav a dekorů. Doplňkem k takto praktickým podlahám může být kusový koberec, který místnosti dodá útulnost.

Osvětlení obývacího pokoje

Osvětlení obývacího pokoje bychom měli věnovat patřičnou pozornost a mělo by být tvořeno více prvky. Přeci jen požadavek osvětlení při večírku s přáteli je jiný než při naší relaxaci po celém dni stráveným v práci.

Vhodně tedy kombinujeme centrální stropní svítidlo, nástěnné osvětlení či led pásky. Osvětlení můžeme doplnit stojací lampou vhodnou pro čtení. Moderní elektroinstalace umožňuje ovládání osvětlení dálkovým ovladačem, mobilem či tabletem. Pro navození příjemné atmosféry tak již nemusíte vstávat z Vaší pohodlné sedačky.

TOPlist
Copyright © 2018 ME STYL, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.